• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Патронатна сім'я

ПАТРОНАТНА СІМ’Я

Що таке патронатна сім’я? Сімейний патронат – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах та потребує захисту, в сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

Хто такі патронатні вихователі? Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю (від 3 до 6 місяців), та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

Що потрібно, щоб створити патронатну сім’ю? Кандидати у патронатні батьки подають до Служби такі документи: - заяву кандидатів у патронатні батьки про утворення патронатної сім'ї; - копії паспортів кандидатів у патронатні батьки; - довідку про склад сім'ї (форма № 3); - копію свідоцтва про шлюб; - довідку про стан здоров'я кандидатів у патронатні батьки та членів сім'ї, які проживають разом з ними (довідка про відсутність хронічних захворювань, обстеження нарколога, венеролога, психіатра); - довідку про доходи потенційної патронатної сім'ї за останні шість місяців або копія декларації про доходи, засвідчену в установленому порядку; - довідку про проходження навчання кандидатів у патронатні батьки і рекомендацію центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо включення їх у банк даних про сім'ї потенційних усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних батьків; - письмову згоду всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатами у патронатні батьки, на утворення патронатної сім'ї, засвідчену нотаріально.

Грошове забезпечення. Патронатним батькам виплачується винагорода за надані послуги у розмірі чотирьох тисяч грн та двох прожиткових мінімумів на дитину

Патронат над дитиною. Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми"

Тимчасові батьки. В Україні планують створити 154 патронатні сім'ї.

http://www.5.ua/suspilstvo/tymchasovi-batky-v-ukraini-khochut-stvoryty-154-patronatni-simi-144377.html

Родина замість інтернату https://www.youtube.com/watch?v=YHZzG89ZPrM

Швидка прийомна допомога дітям https://www.youtube.com/watch?v=k2oQM8z5uG8

Сім'я на прокат https://www.youtube.com/watch?v=1AFwAax6qQ4

Одразу трьох дітей взяла на виховання патронатна сім'яhttp://magnolia-tv.com/video-news/2016-12-26/84234-odrazu-trokh-d-tei-vzyala-na-vikhovannya-patronatna-s-mya-v-deo

Тримісячний Віталік потрапив до тимчасової сім'ї https://www.youtube.com/watch?v=spZsSVtBQAU

Кiлькiсть переглядiв: 758

Коментарi